Europese kampioenschappen inline-skaten 2010
De Europese kampioenschappen inline-skaten 2010 werden van 29 juli tot 7 augustus gehouden in San Benedetto del Tronto, Italië. Dit was verdeeld over wedstrijden op de piste van 29 juli tot 1 augustus en op de weg van 3 tot 7 augustus.
Europese kampioenschappen inline-skaten 2010
| |||||||
Gehouden in | San Benedetto del Tronto | ||||||
Jaar | 2010 | ||||||
Data | 29 juli t/m 7 augustus | ||||||
Sport | Inline-skaten | ||||||
Organisator | CERS | ||||||
Evenementen | 24 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het was de tweeëntwintigste editie van het Europees kampioenschap sinds de invoering van de huidige inline-skates. Het toernooi vond, in dat tijdsbestek, al zes maal eerder plaats in Italië.
Er waren twee inline-skaters die vijf keer Europees kampioen werden, dit zijn de Italiaanse Erika Zanetti en de Belg Bart Swings.
Programma
Hieronder is het programma weergegeven voor dit toernooi.[1]
|
|
Belgische deelnemers
Mannen | Vrouwen | |
---|---|---|
Jore van den Berghe Wouter Hebbrecht Ferre Spruyt Bart Swings Maarten Swings Kwinten Tas | Hanne Wouters | |
Nederlandse deelnemers
Mannen | Vrouwen |
---|---|
Crispijn Ariëns Ingmar Berga Gary Hekman Mark Horsten Sjoerd Huisman Michel Mulder Ronald Mulder | Anniek ter Haar Mariska Huisman Manon Kamminga Bianca Roosenboom Wilhelmina Schouten Elma de Vries |
Medailleverdeling
Mannen
|
|
Vrouwen
|
|
Medaillespiegel
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 11 | 10 | 8 | 29 | |
2 | 5 | 2 | 0 | 7 | |
3 | 4 | 4 | 6 | 14 | |
4 | 2 | 6 | 3 | 11 | |
5 | 2 | 2 | 3 | 7 | |
6 | 0 | 0 | 4 | 5 | |
Totaal | 24 | 24 | 24 | 72 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Europese kampioenschappen inline-skaten | |
---|---|
Pico 1989 · Inzell 1990 · Pineto 1991 · Acireale 1992 · Valence d'Agen 1993 · Pamplona 1994 · Praia da Vitória 1995 · Saint-Brieuc 1996 · Roseto 1997 · Coulaines 1998 · Zandvoorde 1999 · Latina 2000 · Paços de Ferreira 2001 · Valence d'Agen 2002 · Padua 2003 · Heerde/Groningen 2004 · Juterborg 2005 · Cassano d'Adda 2006 · Oporto 2007 · Gera 2008 · Oostende 2009 · San Benedetto del Tronto 2010 · Heerde/Zwolle 2011 · Szeged 2012 · Almere 2013 · Geisingen 2014 · Wörgl/Innsbruck 2015 · Heerde/Steenwijk 2016 · Lagos 2017 · Oostende 2018 · Pamplona 2019 |