Europese kampioenschappen baanwielrennen 2014
De Europese kampioenschappen baanwielrennen 2014 waren de vijfde editie van de Europese kampioenschappen baanwielrennen die georganiseerd worden door de UCI. Ze werden van 16 t/m 19 oktober 2014 gehouden op de onoverdekte wielerbaan Vélodrome Amédée Détraux te Baie-Mahault in het Franse overzeese departement Guadeloupe. Er stonden negentien onderdelen op het programma.
Europese kampioenschappen baanwielrennen 2014
| |||||||
Vélodrome Amédée Detraux (2014) | |||||||
Gehouden in | (Vélodrome Amédée Détraux) | ||||||
Jaar | 2014 | ||||||
Data | 16 t/m 19 oktober | ||||||
Sport | Baanwielrennen | ||||||
Organisator | UCI | ||||||
Evenementen | 19 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het feit dat de Europese kampioenschappen feitelijk in Noord-Amerika werden gehouden leidde bij enkele bonden tot zorgen over hogere kosten.[1] Enkele dagen voor het begin van het kampioenschap de deden Duitse coaches hun beklag over het warme en vochtige weer op het Caribische eiland;[2] verder zou de 333 meter lange betonnen wielerbaan te weinig op een standaard-velodroom lijken.[2] De Franse wielrenner Grégory Baugé, die van Guadeloupse afkomst is,[1] won goud op de sprint en zilver op de teamsprint.[3]
De Nederlandse baanploeg won vier medailles, Elis Ligtlee en Shanne Braspennincx wonnen op de eerste dag een bronzen plak op de teamsprint.[4][5] Ligtlee won haar tweede medaille door op de 500 meter tijdrit tweede te worden.[3] Op de afsluitende zondag won Matthijs Büchli zilver op de keirin voor mannen terwijl Shanne Braspennincx de bronzen medaille bij de vrouwen won.[6][7] Theo Bos, de oud-wereldkampioen die tijdens zijn carrière als wegwielrenner een tijdelijke overstap terug naar de baan maakte kon geen potten breken.[4][5][8]
De Belgische ploeg won eveneens vier medailles, op de vrijdag werd Otto Vergaerde Europees kampioen op de scratch voor mannen en won Kelly Druyts zilver in de puntenkoers voor vrouwen.[9] Op de afsluitende zondag werden nog twee zilveren medailles behaald, Kenny De Ketele werd samen met Otto Vergaerde tweede in de koppelkoers en Jolien D'Hoore werd tweede in het omnium.[10]
Kalender
Datum | Onderdeel |
---|---|
Donderdag 16 oktober | Teamsprint mannen Ploegenachtervolging mannen Scratch mannen Teamsprint vrouwen Ploegenachtervolging vrouwen Puntenkoers vrouwen |
Vrijdag 17 oktober | Puntenkoers mannen Scratch vrouwen |
Zaterdag 18 oktober | Tijdrit mannen Sprint mannen Achtervolging mannen Omnium mannen Tijdrit vrouwen Sprint vrouwen |
Zondag 19 oktober | Keirin mannen Madison mannen Keirin vrouwen Achtervolging vrouwen Omnium vrouwen |
Medaillewinnaars
Mannen
Onderdeel | |||
---|---|---|---|
Sprint | |||
Teamsprint | Tobias Wächter Robert Förstemann Joachim Eilers | Grégory Baugé Michaël D'Almeida Kévin Sireau | Denis Dmitrjev Nikita Sjoersjin Pavel Jakoesjevski |
Keirin | |||
Tijdrit (1 kilometer) | |||
Omnium | |||
Ploegenachtervolging | Jonathan Dibben Owain Doull Ed Clancy Andy Tennant | Henning Bommel Kersten Thiele Nils Schomber Theo Reinhardt | Aleksej Koerbatov Ivan Kovaljov Jevgeni Kovaljov Aleksandr Serov |
Achtervolging | |||
Puntenkoers | |||
Scratch | |||
Koppelkoers | Andreas Müller Andreas Graf | Otto Vergaerde Kenny De Ketele | Morgan Kneisky Vivien Brisse |
Vrouwen
Onderdeel | |||
---|---|---|---|
Sprint | |||
Teamsprint | Elena Brejniva Anastasia Vojnova | Kristina Vogel Miriam Welte | Elis Ligtlee Shanne Braspennincx |
Keirin | |||
Tijdrit (500 meter) | |||
Omnium | |||
Ploegenachtervolging | Laura Trott Katie Archibald Ciara Horne Elinor Barker | Tamara Balabolina Evgenia Romanyuta Irina Molicheva Aleksandra Goncharova | Simona Frapporti Beatrice Bartelloni Tatiana Guderzo Silvia Valsecchi |
Achtervolging | |||
Puntenkoers | |||
Scratch |
Medaillespiegel
# | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 1 | 1 | 8 | |
2 | 4 | 3 | 3 | 10 | |
3 | 3 | 4 | 6 | 13 | |
4 | 2 | 2 | 2 | 6 | |
5 | 1 | 3 | 0 | 4 | |
6 | 1 | 1 | 3 | 5 | |
7 | 1 | 1 | 0 | 2 | |
8 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | 0 | 2 | 2 | 4 | |
10 | 0 | 2 | 1 | 3 | |
11 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 19 | 19 | 19 | 57 |
Externe links
- (en) 2014 UEC Track Elite European Championships - Baie-Mahault (Guadeloupe - France): competition programme and rules UEC
- (en) 2014 UEC Elite European Track Championships Baie-Mahault (Guadeloupe-France), 15-19 October 2014 Entry list (startlijst mannen) UEC.ch
- (en) 2014 UEC Elite European Track Championships Baie-Mahault (Guadeloupe-France), 15-19 October 2014 Entry list (startlijst vrouwen) UEC.ch
- (en) 2014 UEC Elite European Track Championships, Baie-Mahault (Guadeloupe-Fra), Results UEC.ch
- (en) MEDAL STANDING UEC.ch
Bronnen, noten en/of referenties
|