Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 - 2013
Het Europees kampioenschap voetbal onder 17 van 2013 (kortweg: EK voetbal -17) was de 31ste editie van het Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 en was bedoeld voor spelers die op of na 1 januari 1996 geboren zijn. Ondanks de leeftijdgrens van 17 jaar mochten ook spelers van 18 jaar meespelen omdat de leeftijdsgrens alleen bij het begin van het kwalificatietoernooi voor het EK geldt. Het toernooi werd gespeeld in Slowakije.[2] De top zes van dit EK plaatste zich voor het Wereldkampioenschap voetbal onder 17 - 2013 in de Verenigde Arabische Emiraten. De titelhouder was Nederland, maar dat land wist zich niet te kwalificeren voor het eindtoernooi.
Europees kampioenschap voetbal onder 17 2013
| ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | ||||
Datum | 5–17 mei 2013[1] | |||
Teams | 8 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 4 (in 4 gaststeden) | |||
Winnaar | ||||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 15 | |||
Doelpunten | 24 (1,6 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | 4 spelers met 2 doelpunten | |||
|
Kwalificatie
Geplaatste teams
Land | Gekwalificeerd als | Aantal deelnames in toernooi (maximaal 11) |
---|---|---|
Gastland | debuut | |
Winnaar groep 1 | 1 | |
Winnaar groep 2 | 2 | |
Winnaar groep 3 | debuut | |
Winnaar groep 4 | 3 | |
Winnaar groep 5 | 5 | |
Winnaar groep 6 | 1 | |
Winnaar groep 7 | 3 |
Groepsfase
De loting voor de groepsfase vond plaats op 4 april 2013.[3]
Legenda | |
---|---|
Gekwalificeerd voor de halve finales en het Wereldkampioenschap voetbal onder 17 - 2013 | |
Gekwalificeerd voor het Wereldkampioenschap voetbal onder 17 - 2013 |
Groep A
Team | AW | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | |
3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | –2 | 1 |
| ||||
5 mei 2013 14:30 (UTC+2) |
Slowakije |
1 − 0 | Mestský Štadión, Dubnica nad Váhom Scheidsrechter: Serdar Gözübüyük | |
Slaninka |
Verslag |
| ||||
5 mei 2013 19:30 (UTC+2) |
Zwitserland |
0 − 1 | Štadión pod Dubňom, Žilina Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos | |
Verslag |
| ||||
8 mei 2013 16:00 (UTC+2) |
Slowakije |
2 − 2 | Štadión pod Dubňom, Žilina Scheidsrechter: Ivaylo Stoyanov | |
Varga Slaninka |
Verslag |
| ||||
8 mei 2013 18:00 (UTC+2) |
Oostenrijk |
1 − 1 | Mestský Štadión, Dubnica nad Váhom Scheidsrechter: Neil Doyle | |
Zivotic |
Verslag |
| ||||
11 mei 2013 16:30 (UTC+2) |
Zweden |
0 − 0 | Štadión pod Dubňom, Žilina Scheidsrechter: Slavko Vinčić | |
Verslag |
| ||||
11 mei 2013 16:30 (UTC+2) |
Oostenrijk |
2 − 1 | Mestský Štadión, Dubnica nad Váhom Scheidsrechter: Nerijus Dunauskas | |
Baumgartner Ripic |
Verslag |
Groep B
Team | AW | G | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 5 | |
3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | +1 | 5 | |
3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 | |
3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | –5 | 0 |
| ||||
5 mei 2013 14:30 (UTC+2) |
Rusland |
3 − 0 | Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce Scheidsrechter: Ivaylo Stoyanov | |
Chodzjanijazov Mayrovich Zjemaletdinov |
Verslag |
| ||||
5 mei 2013 17:30 (UTC+2) |
Kroatië |
0 − 0 | Štadión pod Zoborom, Nitra Scheidsrechter: Neil Doyle | |
Verslag |
| ||||
8 mei 2013 14:00 (UTC+2) |
Rusland |
0 − 0 | Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce Scheidsrechter: Nerijus Dunauskas | |
Report |
| ||||
8 mei 2013 18:00 (UTC+2) |
Oekraïne |
1 − 2 | Štadión pod Zoborom, Nitra Scheidsrechter: Slavko Vinčić | |
Vachiberadze |
Verslag |
| ||||
11 mei 2013 19:30 (UTC+2) |
Oekraïne |
1 − 2 | Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos | |
Tsygankov |
Verslag |
| ||||
11 mei 2013 19:30 (UTC+2) |
Italië |
1 − 1 | Štadión pod Zoborom, Nitra Scheidsrechter: Serdar Gözübüyük | |
Capradossi |
Verslag |
Knock-outfase
Speelschema
halve finale | finale | |||||
14 mei 2013 – Žilina | ||||||
|
0 | |||||
|
2 | 17 mei 2013 – Žilina | ||||
|
0 (4) | |||||
14 mei 2013 – Žilina | |
0 (5) | ||||
|
0 (10) | |||||
|
0 (9) |
Halve finales
| ||||
14 mei 2013 16:00 (UTC+2) |
Slowakije |
0 − 2 | Štadión pod Dubňom, Žilina Scheidsrechter: Nerijus Dunauskas | |
Verslag |
| ||||
14 mei 2013 20:30 (UTC+2) |
Rusland |
0 − 0 | Štadión pod Dubňom, Žilina Scheidsrechter: Slavko Vinčić | |
Verslag | ||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Rudkovskiy Zjemaletdinov Chodzjanijazov Sheydaev Gasilin Parshikov S. Makarov Likhachev Barinov Mitryushkin Sheydaev |
10 − 9 |
Finale
| ||||
17 mei 2013 18:00 (UTC+2) |
Italië |
0 − 0 | Štadión pod Dubňom, Žilina Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos | |
Verslag | ||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Di Molfetta Cerri Sciacca Capradossi Dimarco Parigini Palazzi |
4 − 5 |
Externe links
Bronnen, noten en/of referenties
|
UEFA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Europees kampioenschap voetbal mannen onder 17 (t/m 2001 onder 16) |
---|
Italië 1982 · West-Duitsland 1984 · Hongarije 1985 · Griekenland 1986 · Frankrijk 1987 · Spanje 1988 · Denemarken 1989 · DDR 1990 · Zwitserland 1991 · Cyprus 1992 · Turkije 1993 · Ierland 1994 · België 1995 · Oostenrijk 1996 · Duitsland 1997 · Schotland 1998 · Tsjechië 1999 · Israël 2000 · Engeland 2001 · Denemarken 2002 · Portugal 2003 · Frankrijk 2004 · Italië 2005 · Luxemburg 2006 · België 2007 · Turkije 2008 · Duitsland 2009 · Liechtenstein 2010 · Servië 2011 · Slovenië 2012 · Slowakije 2013 · Malta 2014 · Bulgarije 2015 · Azerbeidzjan 2016 · Kroatië 2017 · Engeland 2018 · Ierland 2019 · Estland 2020 Jeugd-EK's: onder 21 · onder 19 · onder 17 Jeugd-WK's: onder 20 · onder 17 |