Daniëlle Bekkering
Daniëlle Bekkering (Groningen, 25 december 1976) is een Nederlands voormalig marathonschaatsster en langebaanschaatsster, tevens actief als wielrenster. Ze is enkele malen in de top tien geëindigd bij het NK tijdrijden.
Daniëlle Bekkering
| ||||
Persoonlijke informatie | ||||
Volledige naam | Daniëlle Bekkering | |||
Geboortedatum | 25-12-1976 | |||
Geboorteplaats | Groningen | |||
Sportieve informatie | ||||
Discipline | marathonschaatsen, langebaanschaatsen, wielrennen | |||
Debuut | 10-10-2001 | |||
|
Biografie
Bekkering werd geboren in Groningen. Ze groeide op in een boerderij even buiten Den Ham. Op de slootjes rond de boerderij leerde ze schaatsen. In 1987 werd ze lid van een schaatsvereniging. Aanvankelijk legde ze zich toe op shorttrack en langebaanschaatsen, maar later maakte ze de overstap naar marathonschaatsen. In 2000 behaalde ze hierin haar eerste overwinning.
Naast het schaatsen en wielrennen volgde Bekkering de opleiding Sportmanagement aan de Hanzehogeschool Groningen. Ze heeft gewerkt als coördinator voor de KNWU in het District Noord. Daarnaast heeft ze haar eigen sportmanagementbureau.
In het schaatsseizoen 2004/2005 reed Bekkering in de DSB Marathonploeg en won zij de KNSB Cup. Bekkering won het Open NK op natuurijs 2006 alsmede het ONK 2007 en sleepte daarmee voor de vierde en vijfde maal op rij deze titel in de wacht.
Op 10 november 2012 won Bekkering voor de 62e keer een marathonwedstrijd op het hoogste niveau en verbeterde daarmee het record van Atje Keulen-Deelstra.
Op 26 oktober 2007 is Bekkering benoemd tot manager bij de DSB Wielerploeg waarvoor ze ook wedstrijden blijft rijden. Nadat Thijs Rondhuis zijn functie als ploegleider en trainer beëindigt, trekt ook Bekkering zich terug uit dat team. In het jaar 2009 gaat ze rijden voor het team van Team Hitec Products uit Noorwegen.
Trivia
- Bekkering was getrouwd met oud-marathonschaatser Yoeri Lissenberg.
Resultaten
Jaar | NK Afstanden |
---|---|
2005 | 17e 3000m |
2006 | 18e 3000m |
2007 | |
2008 | 13e 3000m 6e 5000m |
2009 | 19e 3000m |
Persoonlijke Records
Afstand | Tijd | Datum | Baan |
---|---|---|---|
500 meter | 42.28 | 10 maart 2007 | Groningen |
1000 meter | 1.27,37 | 18 november 2007 | Groningen |
1500 meter | 2.08,48 | 11 maart 2010 | Groningen |
3000 meter | 4.17,67 | 27 oktober 2007 | Heerenveen |
5000 meter | 7.26,93 | 28 oktober 2007 | Heerenveen |
10.000 meter | 15.58.12 | 16 maart 2016 | Groningen |
Belangrijkste overwinningen
- 2003
ONK marathon op natuurijs (Weissensee) KNSB Cup - 2004
ONK marathon op natuurijs (Weissensee) - 2005
ONK marathon op natuurijs (Weissensee) KNSB Cup - 2006
ONK marathon op natuurijs (Weissensee) KNSB Cup - 2007
ONK marathon op natuurijs (Weissensee) KNSB Cup - 2008
NK marathon op kunstijs - 2009
NK marathon op kunstijs Alternatieve Elfstedentocht Weissensee - 2010
Alternatieve Elfstedentocht Weissensee
Top drie uitslagen
2002
Essent Cup Finale Eindhoven - 3e Essent Cup 18 Utrecht
Kardinge Bokaal (Essent Cup 17) Groningen - 2e Dasia Sport Marathon (Essent Cup 15) Haarlem
- 3e Essent Nederlandse Kampioenschappen Deventer
- 2e The Greenery Six Finale Utrecht
- 2e The Greenery Six dag 5 Den Haag
The Greenery Six dag 4 Eindhoven - 3e Beukers Bike Marathon (Essent Cup 9) Alkmaar
- 3e Kwintus Nova Bokaal Dronten
- 2e Thyssen Liften Marathon (Essent Cup 7) Groningen
- 2e Noordelijke Accountants Unie Marathon (Essent Cup 3) Assen
2003
- 2e Essent Cup Finale Den Haag
Eindhoven Marathon (Essent Cup 19) Eindhoven Bauerfeind Nelis Marathon (Essent Cup 16) Alkmaar Gieten - Bonnen Marathon Gieten - 3e Genneper Parken Marathon (Essent Cup 12) Eindhoven
- 3e Aannemersbedrijf De Jong Marathon (Essent Cup 10) Alkmaar
- 3e Nicolai-Lourens & Tabak Marathon (Essent Cup 9) Groningen
The Greenery Six (dag 5) Den Haag - 3e Noordlaren Marathon Noordlaren
- 3e Essent Cup 8 Deventer
De Uithof Bokaal (Essent Cup 6) Den Haag - 2e Essent Cup 5 Haarlem
- 2e Essent Cup 2 Utrecht
2004
Ouderkerkse Schaatsvrienden Marathon (Essent Cup 19) Amsterdam
- 2e Kardinge/Vast Banket Bokaal (Essent Cup 18) Groningen
Ruiter Dakkapellen Ursem Marathon (Essent Cup 17) Alkmaar
- 3e Genneper Parken Marathon (Essent Cup 15) Eindhoven
MM Guide Cmb accountants Koken met Marcel Marath (Essent Cup 12) Haarlem
- 2e VPZ-Bokaal (Essent Cup 10) Groningen
The Greenery Six (dag 5) Utrecht
- 2e The Greenery Six (dag 4) Alkmaar
- 3e Uithof Cup (Essent Cup 6) Den Haag
Essent Cup 2 Utrecht
- 3e 3*3e Jaap Eden Trofee (Essent Cup 1) Amsterdam
2005
Aannemingsbedrijf De Jong Ursem Marathon (Essent Cup 19) Alkmaar Oomssport Marathon (Essent Cup 18) Den Haag Ouderkerkse Schaatsvrienden Marathon (Essent Cup 17) Amsterdam Kardinge/Time Out Sport Bokaal (Essent Cup 16) Groningen Essent Open Nederlandse Kampioenschappen Weissensee (Oos.) Genneper Parken Marathon (Essent Cup 14) Eindhoven Kloosterveste Marathon (Essent Cup 13) Assen Essent Cup 11 Haarlem - 3e Essent Nederlandse Kampioenschappen Alkmaar
Nicolai Lourens & Tabak Bokaal (Essent Cup 10) Groningen The Greenery Six Finale Den Haag The Greenery Six (dag 4) Alkmaar Essent Cup 9 Haarlem Nefit Marathon (Essent Cup 8) Deventer Essent Cup 4 Utrecht - 2e Yvonne Akkerman Bokaal (Essent Cup 3) Den Haag
Gewest Drenthe Marathon (Essent Cup 2) Assen - 2e 34e Jaap Eden Trofee (Essent Cup 1) Amsterdam
- 2e Essent Cup Finale Assen
2006
- 3e Essent Cup Finale Utrecht
Ouderkerkse Schaatsvrienden Marathon (Essent Cup 15) Amsterdam - 2e Essent Cup 13 Assen
Essent Open Nederlandse Kampioenschappen Weissensee (Oos.) Essent Cup 12 Alkmaar Amsterdamsche IJsclub Bokaal (Essent Cup 11) Amsterdam GP Henri Ruitenberg Borlänge (Zwe.) - 2e GP Tunabyggen Borlänge (Zwe.)
- 2e Essent Nederlandse Kampioenschappen Den Haag
Essent Cup 10 Assen - 2e The Greenery Four Finale Alkmaar
The Greenery Four 3 Utrecht - 2e The Greenery Four Dag 2 Den Haag
- 2e The Greenery Four Dag 1 Heerenveen
- 2e Nicolai-Lourens-Tabak-Bokaal (Essent Cup 9) Groningen
Essent Cup 7 Deventer - 3e 36e Lichtstad Trofee (Essent Cup 4) Eindhoven
- 3e *3e dag Essent Driedaagse (*3e manche) Groningen
- 2e *3e dag Essent Driedaagse (* 1e manche) Groningen
- 2e *2e dag Essent Driedaagse (*1e manche) Heerenveen
1e dag Essent Driedaagse (*1e manche) Assen - 3e Groenehartsport.nl Marathon (Essent Cup 3) Den Haag
- 2e Essent Cup 2 Breda
- 2e 35e Jaap Eden Trofee (Essent Cup 1) Amsterdam
2007
Essent Cup Finale Assen Nationale Wedstrijd Geleen - 2e Essent Cup 14 Alkmaar
- 2e Essent Cup 13 Amsterdam
Nationale Wedstrijd Hoorn Essent Open Nederlandse Kampioenschappen Weissensee (Oos.) Marathon op Natuurijs Haaksbergen *2e wedstrijd KNSB Grand Prix Borlänge (Zwe.) 1e wedstrijd KNSB Grand Prix Borlänge (Zwe.) 1e Essent Driedaagse (dag 3, 6e etappe) Haarlem - 2e Essent Driedaagse (dag 3, 5e etappe) Haarlem
Essent Driedaagse (dag 1, *2e etappe) Groningen Essent Driedaagse (dag 1, *1e etappe) Groningen - 2e Essent Nederlandse Kampioenschappen Amsterdam
- 3e Essent Cup 10 Assen
The Greenery Five (dag 5) Alkmaar The Greenery Five (dag 3) Utrecht The Greenery Five (dag 2) Groningen The Greenery Five (dag 2) Eindhoven Essent Cup 10 Heerenveen - 3e Essent Cup 8 Den Haag
Gewestelijke Kampioenschappen Groningen Groningen Essent Cup 7 Assen Essent Cup 6 Amsterdam Essent Cup 5 Eindhoven Essent Cup 3 Eindhoven - 2e Essent Cup 1 Utrecht
2008
- 2e C Divisie Afvalwedstrijd Seizoenfinale Groningen Groningen
Finland Ice Marathon Kuopio (Fin.) - 2e Essent World Grand Prix Finale Borlänge (Zwe.)
- 3e Essent World Grand Prix 2 Borlänge (Zwe.)
- 3e C Divisie Baancompetitie Groningen 10 Groningen
- 3e Alternatieve Elfstedentocht (Essent Grand Prix 1) Weissensee (Oos.)
- 2e *3e Criterium Weissensee (Oos.)
Aart Koopmans Memorial Weissensee (Oos.) Essent Nederlandse Kampioenschappen Assen - 2e Essent Cup 8 Eindhoven
- 3e Essent Cup 6 Assen
- 2e Essent Cup 3 Amsterdam
- 3e Essent Cup 2 Assen
Essent Cup 1 Eindhoven Gewestelijke Kampioenschappen Groningen Groningen KNSB Cup 7 Hoorn - 3e KNSB Cup 4 Haarlem
- 2e Jorritsma/van der Wiel Marathon (KNSB Cup 2) Heerenveen
- 3e 36e Jaap Edentrofee (KNSB Cup 1) Amsterdam
2009
Nederlandse Kampioenschappen Senioren Heerenveen Grand Prix 3 Runnmeer Alternatieve Elfstedentocht Weissensee Essent Cup 12 Amsterdam - 3e Unox Tweedaagse van Ankeveen - *1e etappe Ankeveen
De IJs-Ster van Wolvega Wolvega - 2e Essent Cup 11 Eindhoven
(Provinciaal-) Gronings Kampioenschap Ten Boer - 2e Nederlandse Kampioenschappen op Natuurijs Oostvaardersplassen
- 3e Super Prestige 4 Biddinghuizen
- 3e Nieuwjaars Super Prestige Biddinghuizen
Super Prestige 2 Biddinghuizen Gewestelijke Kampioenschappen Groningen Groningen - 3e KNSB Cup 6 Enschede
- 2e KNSB Cup 5 Heerenveen
2010
Twente Cup Enschede Driedaagse - dag 1 Groningen - 2e Voorwedstrijd Runnmeer Runnmeer
- 3e Nederlandse Kampioenschappen op Natuurijs Zuidlaardermeer
Alternatieve Elfstedentocht (Grand Prix 2) Weissensee - 2e Open Nederlandse Kampioenschappen Weissensee
De Eendrachtcup Genemuiden - 2e Marathon Cup 18 Biddinghuizen
- 2e Marathon Cup 16 Biddinghuizen
Marathon Cup 14 Biddinghuizen - 3e Marathon Noordlaren Noordlaren
Marathon Cup 12 Biddinghuizen Gewestelijk Kampioenschap Groningen Groningen - 3e Marathon Cup 4 Eindhoven
- 3e Marathon Cup 3 Amsterdam
2011
KPN Grand Prix Finale Runnmeer - 3e KPN Open Nederlands Kampioenschap Weissensee
- 3e Aart Koopmans Memorial (KPN Grand Prix 2) Weissensee
- 2e KPN Super Prestige Finale (KPN Marathon Cup 15) Biddinghuizen
Amsterdamsche IJsclub Bokaal (KPN Marathon Cup 13) Amsterdam - 2e KPN Nieuwjaars Super Prestige (KPN Marathon Cup 12) Biddinghuizen
2012
- 3e Vikingarännet Uppsala - Stockholm
- 2e Gewestelijk Kampioenschap Groningen Groningen
2013
- 3e KPN Nederlands Kampioenschap Marathon op natuurijs Elburg
- 2e Marathon Limmen Limmen
Marathon Baflo Baflo Gewestelijk Kampioenschap Groningen Groningen KPN Marathon Cup 5 Heerenveen
2014
- 2e KPN Marathon Cup 15 Heerenveen
- 2e Gewestelijk Kampioenschap Groningen Groningen
2015
- 2e KPN Marathon Cup 3 Deventer
Gewestelijk Kampioenschap Groningen Groningen
2016
- 3e Flevonice Marathon Biddinghuizen
- 2e KPN Open Nederlands Kampioenschap Weissensee
- 2e Alternatieve Elfstedentocht (Grand Prix 1) Weissensee