DDR-Liga 1967/68
In 1967/68 werd het achttiende seizoen van de DDR-Liga gespeeld, de tweede klasse van de DDR. Berliner FC Dynamo keerde meteen terug naar de DDR-Oberliga, terwijl Stahl Riesa voor de eerste keer promoveerde.
Eindstand
Groep Noord
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Berliner FC Dynamo (A) | 30 | 20 | 7 | 3 | 64:24 | 47:13 |
2. | BSG Energie Cottbus | 30 | 20 | 4 | 6 | 52:22 | 44:16 |
3. | BSG Stahl Eisenhüttenstadt | 30 | 14 | 9 | 7 | 54:33 | 37:23 |
4. | FC Hansa Rostock II (N) | 30 | 14 | 7 | 9 | 46:33 | 35:25 |
5. | SG Dynamo Schwerin | 30 | 14 | 5 | 11 | 58:44 | 33:27 |
6. | BSG Post Neubrandenburg | 30 | 12 | 7 | 11 | 55:43 | 31:29 |
7. | ASG Vorwärts Stralsund | 30 | 9 | 11 | 10 | 33:36 | 29:31 |
8. | BSG Chemie Premnitz (N) | 30 | 9 | 11 | 10 | 36:45 | 29:31 |
9. | ASG Vorwärts Neubrandenburg | 30 | 9 | 10 | 11 | 37:40 | 28:32 |
10. | TSG Wismar | 30 | 9 | 10 | 11 | 31:46 | 28:32 |
11. | SG Lichtenberg 47 | 30 | 8 | 11 | 11 | 27:37 | 27:33 |
12. | ASG Vorwärts Cottbus | 30 | 8 | 10 | 12 | 36:40 | 26:34 |
13. | BSG Motor Hennigsdorf | 30 | 9 | 8 | 13 | 55:53 | 26:34 |
14. | BSG Aktivist Schwarze Pumpe (N) | 30 | 8 | 7 | 15 | 29:43 | 23:37 |
15. | BSG Motor Köpenick | 30 | 3 | 11 | 14 | 23:53 | 21:39 |
16. | BSG Motor Babelsberg | 30 | 4 | 8 | 18 | 27:61 | 16:44 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Josef Kohlsdorf | BSG Motor Hennigsdorf | 19 |
Peter Lyszczan | BFC Dynamo | ||
3. | Hans-Peter Sinn | SG Dynamo Schwerin | 15 |
4. | Hans Böttcher | BSG Chemie Premnitz | 13 |
Horst Kittel | BSG Stahl Eisenhüttenstadt | ||
Dieter See | SG Dynamo Schwerin | ||
7. | Peter Effenberger | BSG Energie Cottbus | 12 |
Werner Grun | BSG Energie Cottbus | ||
Helmut Hunger | ASG Vorwärts Neubrandenburg | ||
10. | Klaus Marowski | ASG Vorwärts Stralsund | 11 |
11. | Gerhard Pyrek | TSG Wismar | 10 |
Kurt Weisser | BSG Post Neubrandenburg |
Groep Zuid
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Stahl Riesa | 30 | 19 | 5 | 6 | 54:31 | +23 | 43:17 |
2. | BSG Wismut Gera (A) | 30 | 15 | 12 | 3 | 61:27 | +34 | 42:18 |
3. | ASG Vorwärts Meiningen | 30 | 14 | 9 | 7 | 59:36 | +23 | 37:23 |
4. | BSG Motor Steinach | 30 | 15 | 6 | 9 | 42:35 | + | 736:24 |
5. | ASG Vorwärts Leipzig | 30 | 11 | 12 | 7 | 51:39 | +12 | 34:26 |
6. | FC Carl Zeiss Jena II (N) | 30 | 11 | 11 | 8 | 41:41 | ± | 033:27 |
7. | FSV Lokomotive Dresden | 30 | 10 | 10 | 10 | 36:30 | + | 630:30 |
8. | BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau | 30 | 10 | 8 | 12 | 40:44 | – | 428:32 |
9. | SG Dynamo Eisleben | 30 | 9 | 9 | 12 | 41:51 | –10 | 27:33 |
10. | BSG Motor Eisenach | 30 | 11 | 5 | 14 | 43:65 | –22 | 27:33 |
11. | BSG Chemie Zeitz | 30 | 8 | 10 | 12 | 40:41 | – | 126:34 |
12. | BSG Motor WEMA Plauen | 30 | 11 | 4 | 15 | 49:54 | – | 526:34 |
13. | FC Rot-Weiß Erfurt II (N) | 30 | 9 | 7 | 14 | 48:47 | + | 125:35 |
14. | BSG Motor Bautzen | 30 | 9 | 7 | 14 | 28:48 | –20 | 25:35 |
15. | BSG Motor Weimar | 30 | 6 | 9 | 15 | 33:50 | –17 | 21:39 |
16. | BSG Fortschritt Weißenfels (N) | 30 | 6 | 8 | 16 | 28:65 | –37 | 20:40 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Günter Kluge | ASG Vorwärts Meiningen | 25 |
2. | Werner Bamberger | BSG Motor WEMA Plauen | 14 |
Günter Queck | BSG Motor Steinach | ||
Siegward Reinicke | SG Dynamo Eisleben | ||
5. | Rolf Nieß | FC Rot-Weiß Erfurt II | 12 |
Otto Skrowny | BSG Wismut Gera | ||
7. | Frieder Andrich | BSG Stahl Riesa | 11 |
Werner Kaiser | ASG Vorwärts Meiningen | ||
Horst Peschke | BSG Stahl Riesa | ||
Jürgen Schülbe | SG Dynamo Eisleben | ||
Leonhardt Urban | BSG Motor Eisenach | ||
12. | Horst Bormann | BSG Chemie Zeitz | 10 |
Udo Hoffmann | BSG Motor Weimar | ||
Klaus Löscher | BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau | ||
Peter Sesselmann | BSG Motor Steinach |
Legende |
---|
Promotie naar de DDR-Oberliga |
Degradatie naar Bezirksliga |
(A) Degradant uit DDR-Oberliga vorig seizoen |
(N) Promovendi Bezirksliga vorig seizoen |
Promovendi Bezirksliga
De 15 kampioenen van de Bezirksliga werden in drie groepen van vijf verdeeld. De twee besten van elke groep promoveerden.
Groep A
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Einheit Greifswald | 4 | 3 | – | 1 | 13:7 | 6:2 |
2. | Berliner FC Dynamo II | 4 | 3 | – | 1 | 8:5 | 6:2 |
3. | BSG Aktivist Brieske-Ost | 4 | 2 | – | 2 | 10:6 | 4:4 |
4. | BSG Motor Eberswalde | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:9 | 3:5 |
5. | BSG Empor Neustrelitz | 4 | – | 1 | 3 | 6:17 | 1:7 |
Groep B
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Aktivist Böhlen | 4 | 3 | 1 | – | 6:2 | 7:1 |
2. | BSG Chemie Wolfen | 4 | 3 | – | 1 | 12:4 | 6:2 |
3. | BSG Stahl Brandenburg | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:3 | 4:4 |
4. | BSG Lokomotive Halberstadt | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:7 | 3:5 |
5. | BSG CM Veritas Wittenberge | 4 | – | – | 4 | 2:9 | 0:8 |
Groep C
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Aktivist Kali Werra Tiefenort | 4 | 3 | 1 | – | 9:4 | 7:1 |
2. | BSG Chemie Riesa | 4 | 3 | – | 1 | 13:4 | 6:2 |
3. | FC Karl-Marx-Stadt II | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:7 | 5:3 |
4. | BSG Motor Rudisleben | 4 | 1 | – | 3 | 4:8 | 2:6 |
5. | BSG Stahl Maxhütte | 4 | – | – | 4 | 2:13 | 0:8 |
Seizoenen DDR-Liga | ||
---|---|---|
1950/51 · 1951/52 · 1952/53 · 1953/54 · 1954/55 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961/62 · 1962/63 · 1963/64 · 1964/65 · 1965/66 · 1966/67 · 1967/68 · 1968/69 · 1969/70 · 1970/71 · 1971/72 · 1972/73 · 1973/74 · 1974/75 · 1975/76 · 1976/77 · 1977/78 · 1978/79 · 1979/80 · 1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 |
Bronnen, noten en/of referenties
|