BK Temp-SUMZ-UMMC Revda
Basketbolnyj kloeb Temp-SUMZ-UMMC Revda (Russisch: Баскетбольный клуб Темп-СУМЗ-УГМК Ревда) is een professionele basketbalclub uit de Russische stad Revda, Oblast Sverdlovsk.
BK Temp-SUMZ-UMMC Revda
| |||||||||||||||||||||||
Clubnaam | Basketbolnyj kloeb Temp-SUMZ-UMMC Revda | ||||||||||||||||||||||
Vroegere namen | Temp-SUMZ Revda (1999-2015) Temp-SUMZ-UMMC Revda (2015-heden) | ||||||||||||||||||||||
Opgericht | 23 augustus 1999 | ||||||||||||||||||||||
Plaats | |||||||||||||||||||||||
Stadion | Sports Club Temp-SUMZ | ||||||||||||||||||||||
Kleuren | |||||||||||||||||||||||
Voorzitter | |||||||||||||||||||||||
Trainer | |||||||||||||||||||||||
Competitie | Russische superliga B | ||||||||||||||||||||||
Website | Officiële site | ||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Geldig voor 2017-2018 | |||||||||||||||||||||||
|
Geschiedenis
De club werd opgericht op 23 augustus 1999. De basis voor de oprichting van het project was "SUMZ" ("kopergieterij van Sredneoeralsk") uitgevoerd met de steun van Sportkomplex "Temp", dat is de belangrijkste maatschappelijk belangrijke sportfaciliteiten voor werknemers. In het seizoen 2015/16 werd het team hernoemd naar Temp-SUMZ-UMMC, naar één van zijn sponsors: de Mijnbouw-Metallurgisch bedrijf van de Oeral. In 2020 verloor Temp-SUMZ-UMMC Revda de Bekerfinale van Rusland van BK Samara over twee wedstrijden met een totaalscore van 135-149 te verslaan.
Erelijst
- Landskampioen Rusland: (divisie B)
- Tweede: 2016
- Derde: 2018
- Bekerwinnaar Rusland:
- Runner-up: 2020
- Derde: 2016
Bekende (oud)-spelers
Ivan Pavlov Anton Glazoenov Sergej Toropov
Bekende (oud)-coaches
Sergej Goebin Valeri Korostelev Oleg Melesjtsjenko Aleksej Lobanov
Externe links
- (ru) Officiële site
- (en) Eurobasket.com Team Info
Bronnen, noten en/of referenties
|
Russische superliga B (mannen) – seizoen 2019-20 | ||
---|---|---|
Boerevestnik Jaroslavl · Chimki-Podmoskovje Oblast Chimki · CSKA Moskou 2 · Koepo-Rodniki Izhevsk · MBA Moskou · BK Novosibirsk · Oeral Jekaterinenburg · Oeralmasj Jekaterinenburg · Oefimets Oefa · Roena Basket Moskou · BK Samara · Spartak Primorje Vladivostok · Spartak Sint-Petersburg · Temp-SUMZ-UMMC Revda · Universitet-Joegra Soergoet · Vostok-65 Joezjno-Sachalinsk |