Aziatisch kampioenschap voetbal onder 20 - 2004
Het Aziatisch kampioenschap voetbal onder 20 van 2004 was de 33e editie van het Aziatisch kampioenschap voetbal onder 20, een AFC-toernooi voor nationale ploegen van spelers onder de 20 jaar. Zestien landen namen deel aan dit toernooi dat van 25 september tot en met 9 oktober 2004 in Maleisië werd gespeeld. Zuid-Korea werd winnaar van het toernooi, in de finale werd China met 2–0 verslagen. Japan werd derde.[1]
Aziatisch kampioenschap voetbal onder 20 – 2004
| |||||||
Kejohanan Remaja AFC 2004 | |||||||
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | |||||||
Organisator | AFC | ||||||
Editie | 33e | ||||||
Datum | 25 september – 9 oktober 2004 | ||||||
Teams | 16 (van 1 confederatie) | ||||||
Winnaar | |||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 32 | ||||||
Doelpunten | 84 (2,63 per wedstrijd) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Dit toernooi dient tevens als kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap voetbal onder 20 van 2005. De vier beste landen van dit toernooi plaatsen zich, dat zijn Zuid-Korea, China, Japan en Syrië.
Kwalificatie
Poule 1
|
Poule 2
|
Poule 3
|
Poule 4
|
Poule 5
|
Poule 6
|
Poule 7
|
Poule 8
|
Poule 9
|
Poule 10
|
Poule 11
|
Poule 12
|
Poule 13
|
Poule 14
|
Poule 15
|
Groepsfase
Groep A
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 | 9 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 6 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6 | –5 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | –3 | 0 |
25 september 2004 |
Japan |
3–0 | Johor Bahru | |
Takuya Kokeguchi Sota Hirayama Hiroki Nakayama |
25 september 2004 |
Vietnam |
0–1 | Johor Bahru | |
Krishnan Linggam |
27 september 2004 |
Nepal |
1–0 | Johor Bahru | |
Pradeep Maharjan |
27 september 2004 |
Maleisië |
0–3 | Johor Bahru | |
Takuya Kokeguchi Yojiro Takahagi Takayuki Morimoto |
29 september 2004 |
Japan |
1–0 | Johor Bahru | |
Takayuki Morimoto |
29 september 2004 |
Maleisië |
3–0 | Johor Bahru | |
Norshahrul Idlan Talaha Ahmad Azlan Zainal Janak Singh |
Groep B
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 6 | |
3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 4 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 12 | –9 | 0 |
25 september 2004 |
China |
0–0 | Kuala Lumpur | |
25 september 2004 |
Qatar |
1–0 | Kuala Lumpur | |
Emad Al-Dahri |
27 september 2004 |
Iran |
1–2 | Kuala Lumpur | |
Adel Kolahkaj |
Waleed Abdulla Khalid Al-Hajari |
27 september 2004 |
Indonesië |
1–5 | Kuala Lumpur | |
Boaz Solossa |
Hao Junmin Tan Wangsong Zhou Haibin Zhu Ting Shen Longyuan |
29 september 2004 |
China |
1–0 | Kuala Lumpur | |
Dong Fangzhuo |
29 september 2004 |
Iran |
6–2 | Kuala Lumpur | |
Milad Midavoodi Mehrdad Oladi Hamed Rasouli |
Prananda Aditya Boaz Solossa |
Groep C
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 | |
2 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 9 | –5 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 | –3 | 0 |
26 september 2004 |
Oezbekistan |
5–2 | Petaling Jaya | |
Nodirbek Kuziboyev Marat Bikmoev Sadriddin Abdullayev |
Sengaloun Souvanh Visay Phaphouvanin |
26 september 2004 |
Syrië |
2–1 | Petaling Jaya | |
Safir Al-Atasi Abdelrazaq Al Hussain |
Vimal Pariyar |
28 september 2004 |
Laos |
1–4 | Petaling Jaya | |
Bounmy Insysiangmay |
Abdul Fattah Al Agha Abdelrazaq Al Hussain Meaataz Kailouni Majed Al Haj |
28 september 2004 |
India |
1–2 | Petaling Jaya | |
Manjit Singh |
Aleksandr Kletskov Sadriddin Abdullayev |
30 september 2004 |
Oezbekistan |
1–1 | Petaling Jaya | |
Daut Djatdoyev |
Aatef Jenyat |
30 september 2004 |
Laos |
1–0 | Petaling Jaya | |
Soulikhan Phanthaya |
Groep D
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 | 9 | |
2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 4 | |
3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | –1 | 4 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | –7 | 0 |
26 september 2004 |
Zuid-Korea |
0–3 | Ipoh | |
Mubarak Majeed |
26 september 2004 |
Thailand |
2–1 | Ipoh | |
Teeratep Winothai |
Abdo Al-Edresi |
28 september 2004 |
Irak |
2–0 | Ipoh | |
Abdullah Hassan |
28 september 2004 |
Jemen |
0–4 | Ipoh | |
Kim Seung-Yong Kim Jin-Kyu Park Chu-Young |
30 september 2004 |
Zuid-Korea |
1–1 | Ipoh | |
Park Chu-Young |
Kim Tae-Won |
30 september 2004 |
Irak |
2–0 | Ipoh | |
Waleed Issa |
Knock-outfase
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
3 oktober | ||||||||||
|
0 (5) | |||||||||
6 oktober | ||||||||||
|
0 (3) | |||||||||
|
2 (1) | |||||||||
3 oktober | ||||||||||
|
2 (3) | |||||||||
|
1 | |||||||||
9 oktober | ||||||||||
|
2 | |||||||||
|
2 | |||||||||
3 oktober | ||||||||||
|
0 | |||||||||
|
3 | |||||||||
6 oktober | ||||||||||
|
0 | |||||||||
|
1 | derde plaats | ||||||||
3 oktober | ||||||||||
|
0 | 9 oktober | ||||||||
|
0 | |||||||||
|
1 (4) | |||||||||
|
1 | |||||||||
|
1 (3) | |||||||||
Kwartfinale
3 oktober 2004 |
Japan |
0–0 (n.v.) | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
5–3 |
3 oktober 2004 |
China |
3–0 | ||
Tao Zou You Haibin |
3 oktober 2004 |
Oezbekistan |
1–2 (n.v.) | ||
Kuziboyev |
Seung-yong Young-rok |
3 oktober 2004 |
Irak |
0–1 | ||
Al-Haj |
Halve finale
6 oktober 2004 |
Japan |
2–2 (n.v.) | ||
Watanabe Hirayama |
Baek Ji-hoon Chu-young | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
1–3 |
6 oktober 2004 |
China |
1–0 | ||
Ting |
Finale
9 oktober 2004 |
Zuid-Korea |
2–0 | ||
Chu-young |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Aziatisch kampioenschap voetbal onder 19 |
---|
1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1980 • 1982 • 1985 • 1986 • 1988 • 1990 • 1992 • 1994 • 1996 • 1998 • 2000 • 2002 · 2004 · 2006 · 2008 · 2010 · 2012 · 2014 · 2016 · 2018 |