Asian Club Championship 2002
Het Asian Club Championship 2001/02 (Aziatisch Kampioenschap voor landskampioenen) was de zeventiende van dit voetbaltoernooi. Deze editie werd, net als de zestiende editie, gewonnen door Suwon Samsung Bluewings door in de finale Anyang Cheetahs na strafschoppen te verslaan.
Wedstrijden
Eerste ronde
- West-Azië
- De wedstrijden werden tussen 1 september en 30 november 2001 gespeeld.
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Al-Zawraa Bagdad |
7-1 | 3-0 | 4-1 | |
Al-Quds SC |
2-1 | 0-0 | 2-1 | |
Jableh SC |
0-2 | 0-0 | 0-2 | |
Köpetdag Aşgabat |
0-4 | 0-1 | 0-3 | |
Al-Ahli Amman |
n.g. * | |||
Esteghlal FC |
n.g. * | |||
Al-Wahda FC |
vrij | |||
Umed Dushanbe |
vrij |
- * n.g. = niet gespeeld; Al-Ahli Amman en Al-Hikma Beiroet trokken zich terug
- Oost-Azië
- De wedstrijden werden tussen 1 september en 30 november 2001 gespeeld.
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Kashima Antlers |
4-1 | 4-1 | n.g. * | |
BEC Tero Sasana |
8-1 | 3-0 | 5-1 | |
Happy Valley AA |
12-0 | 7-0 | 5-0 | |
Selangor FA |
0-7 | 0-2 | 0-5 | |
New Radiant |
1-3 | 1-2 | 0-1 | |
PVFC Sông Lam Nghệ An |
n.g. ** | |||
Anyang Cheetahs |
vrij | |||
Suwon Samsung Bluewings |
vrij |
- * n.g. = niet gespeeld; vanwege de politieke onrust in Indonesië
- ** n.g. = niet gespeeld; PVFC Sông Lam Nghệ An trok zich terug
Tweede ronde
- West-Azië
- De wedstrijden werden tussen 20 oktober 2001 en 4 januari 2002 gespeeld.
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Al-Ittihad Djedda |
4-4 (u) | 3-2 | 1-2 | |
Al-Wahda FC |
3-3 ns (4-3) | 1-2 | 2-1 | |
Al-Kuwait Kaifan |
9-3 | 3-2 | 6-1 | |
Nasaf Qarshi |
7-3 | 4-1 | 3-2 |
- Oost-Azië
- De wedstrijden werden tussen 21 november 2001 en 5 februari 2002 gespeeld.
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Suwon Samsung Bluewings |
18-0 | 18-0 | n.g. * | |
Anyang Cheetahs |
11-0 | 8-0 | 3-0 | |
Kashima Antlers |
3-1 | 3-0 | 0-1 | |
Happy Valley AA |
1-10 | 0-2 | 1-8 |
- * n.g. = tweede wedstrijd niet gespeeld; Saunders SC trok zich terug
Kwartfinales
West-Azië
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 4 | +5 | 7 | |
3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 | 5 | |
3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | −3 | 2 | |
3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 9 | −3 | 1 |
| ||||
6 februari 2002 |
Al-Kuwait Kaifan |
1–1 | Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten | |
Faraj Laheeb |
Bahromjon Haydarov |
| ||||
6 februari 2002 |
Al-Wahda FC |
3–5 | Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten | |
Fawzi Al Ruaisi Abdul Raheem Jumaa |
Sirous Dinmohammadi Alireza Akbarpour Faraz Fatemi Mehdi Hasheminasab |
| ||||
8 februari 2002 |
Nasaf Qarshi |
1–1 | Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten | |
| ||||
8 februari 2002 |
Al-Wahda FC |
2–2 | Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten | |
| ||||
10 februari 2002 |
Al-Kuwait Kaifan |
0–3 | Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten | |
Alireza Akbarpour Faraz Fatemi |
| ||||
10 februari 2002 |
Al-Wahda FC |
1–2 | Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten | |
Mohammed Salem Al Enazi Abdul Aziz Mohammed |
Numon Hasanov |
Oost-Azië
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 | 7 | |
3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | |
3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | −2 | 2 | |
3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | −2 | 2 |
| ||||
17 februari 2002 |
Dalian Shide |
0–0 | Jeju, Zuid-Korea | |
| ||||
17 februari 2002 |
Suwon Samsung Bluewings |
0–0 | Jeju, Zuid-Korea | |
| ||||
19 februari 2002 |
Kashima Antlers |
0–2 | Jeju, Zuid-Korea | |
Seo Jung-Won Son Dae-Ho |
| ||||
19 februari 2002 |
Anyang Cheetahs |
1–1 | Jeju, Zuid-Korea | |
Wang Jung-Hyun |
Yan Song |
| ||||
21 februari 2002 |
Suwon Samsung Bluewings |
2–0 | Jeju, Zuid-Korea | |
Sandro Cardoso |
| ||||
21 februari 2002 |
Anyang Cheetahs |
1–1 | Jeju, Zuid-Korea | |
Andre Luiz dos Santos |
Masashi Motoyama |
Halve finale
| ||||
3 april 2002 |
Suwon Samsung Bluewings |
3–0 | Teheran, Iran | |
Alen Avdić Seo Jung-Won Lee Sun-Woo |
| ||||
3 april 2002 |
Esteghlal FC |
1–2 | Teheran, Iran | |
Yadollah Akbari |
Marco Aurelio Ivo Andre Luiz dos Santos |
Om derde plaats
| ||||
5 april 2002 |
Esteghlal FC |
5–2 | Teheran, Iran | |
Mohammad Navazi Bottir Karaev Faraz Fatemi Mehdi Pashazadeh |
Oybek Usmankhodjaev Zafar Kholmurodov |
Finale
| ||||
5 april 2002 |
Suwon Samsung Bluewings |
0–0 ns (4-2) | Teheran, Iran | |
AFC Champions League | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
|
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.