Aziatisch kampioenschap voetbal 2004 (hoofdtoernooi)
Het Aziatisch kampioenschap voetbal 2004 was een Aziatisch internationaal voetbaltoernooi voor landenteams. Het was de 13e editie van de Azië Cup en werd van 17 juli tot 7 augustus 2004 in China gehouden. China (gastland) en Japan (titelverdediger) waren rechtstreeks geplaatst.
Azië Cup 2004
| ||||
2004年亚洲杯足球赛 | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | ||||
Datum | 17 juli 2004 – 7 augustus 2004 | |||
Teams | 16 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 4 (in 4 gaststeden) | |||
Winnaar | ||||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 32 | |||
Doelpunten | 96 (3 per wedstrijd) | |||
Toeschouwers | 937.650 (29.302 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | ||||
Beste speler | ||||
|
Kwalificatie
Gekwalificeerde landen
Land | Aantal deelnames | Huidig aantal deelnames op rij |
Vorige deelname |
---|---|---|---|
2de | 1 | 1988 | |
8ste | 8 | 2000 | |
3de | 3 | 2000 | |
5de | 3 | 2000 | |
10de | 10 | 2000 | |
5de | 5 | 2000 | |
1ste | 1 | - | |
8ste | 3 | 2000 | |
3de | 3 | 2000 | |
1ste | 1 | - | |
6de | 2 | 2000 | |
6de | 6 | 2000 | |
5de | 4 | 2000 | |
1ste | 1 | - | |
6de | 1 | 1996 | |
10de | 3 | 2000 |
- (g) = gastland
- (t) = titelverdediger
Stadions
Beijing | Chongqing | Jinan | Chengdu |
---|---|---|---|
Workers Stadium Capaciteit: 66.161 |
Chongqing Olympic Sports Center Capaciteit: 58.680 |
Shandong Sports Center Capaciteit: 27.333 |
Chengdu Longquanyi Football Stadium Capaciteit: 30.800 |
Scheidsrechters
|
|
|
Groepsfase
Groep A
nr. | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 | |
2 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 4 | +2 | 5 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | –6 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | –2 | 1 |
| ||||
17 juli 2004 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+8) |
China |
2 – 2 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 40.000 Scheidsrechter: | |
Zheng Zhi Li Jinyu |
Wedstrijdverslag | M. Hubail Ali |
| ||||
18 juli 2004 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+8) |
Qatar |
1 – 2 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: | |
M. Mohamed |
Wedstrijdverslag | Sudarsono Astaman |
| ||||
21 juli 2004 «onderlinge duels» 18:30 (UTC+8) |
Bahrein |
1 – 1 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 48.000 Scheidsrechter: | |
M. Hubail |
Wedstrijdverslag | Rizik |
| ||||
21 juli 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
Indonesië |
0 – 5 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 48.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Shao Jiayi Hao Haidong Li Ming Li Yi |
| ||||
25 juli 2004 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+8) |
China |
1 – 0 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: | |
Xu Yunlong |
Wedstrijdverslag |
| ||||
25 juli 2004 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+8) |
Bahrein |
3 – 1 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: | |
Ali A. Hubail Yousef |
Wedstrijdverslag | Aiboy |
Groep B
nr. | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 0 | +6 | 7 | |
2 | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | +2 | 5 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | –4 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | –4 | 1 |
| ||||
19 juli 2004 «onderlinge duels» 18:30 (UTC+8) |
Zuid-Korea |
0 – 0 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 26.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
| ||||
19 juli 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
Koeweit |
3 – 1 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 31.250 Scheidsrechter: | |
B. Abdullah Al-Mutawa |
Wedstrijdverslag | Rashid |
| ||||
23 juli 2004 «onderlinge duels» 18:30 (UTC+8) |
Jordanië |
2 – 0 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 28.000 Scheidsrechter: | |
Saad Al-Zboun |
Wedstrijdverslag |
| ||||
23 juli 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
Verenigde Arabische Emiraten |
0 – 2 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 30.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Lee Dong-Gook Ahn Jung-Hwan |
| ||||
27 juli 2004 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+8) |
Jordanië |
0 – 0 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 25.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
| ||||
27 juli 2004 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+8) |
Zuid-Korea |
4 – 0 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: | |
Lee Dong-Gook Cha Du-Ri Ahn Jung-Hwan |
Wedstrijdverslag |
Groep C
nr. | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 | 9 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 | |
3 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | –2 | 1 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | –2 | 1 |
| ||||
18 juli 2004 «onderlinge duels» 18:45 (UTC+8) |
Saoedi-Arabië |
2 – 2 | Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 12.400 Scheidsrechter: | |
Al-Qahtani |
Wedstrijdverslag | N. Bayramov Kuliyev |
| ||||
18 juli 2004 «onderlinge duels» 21:15 (UTC+8) |
Irak |
0 – 1 | Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 12.400 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Qosimov |
| ||||
22 juli 2004 «onderlinge duels» 18:30 (UTC+8) |
Turkmenistan |
2 – 3 | Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 22.000 Scheidsrechter: | |
V. Bayramov Kuliyyew |
Wedstrijdverslag | H. M. Mohammed Farhan Munir |
| ||||
22 juli 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
Oezbekistan |
1 – 0 | Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 22.000 Scheidsrechter: | |
Geynrix |
Wedstrijdverslag |
| ||||
26 juli 2004 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+8) |
Saoedi-Arabië |
1 – 2 | Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: | |
Al-Montashari |
Wedstrijdverslag | Akram Mahmoud |
| ||||
26 juli 2004 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+8) |
Turkmenistan |
0 – 1 | Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 34.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Qosimov |
Groep D
nr. | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 7 | |
2 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 2 | +3 | 5 | |
3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 4 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | –8 | 0 |
| ||||
20 juli 2004 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+8) |
Japan |
1 – 0 | Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: | |
Nakamura |
Wedstrijdverslag |
| ||||
20 juli 2004 «onderlinge duels» 20:30 (UTC+8) |
Iran |
3 – 0 | Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 37.000 Scheidsrechter: | |
Enayati Nekounam Daei |
Wedstrijdverslag |
| ||||
24 juli 2004 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+8) |
Oman |
2 – 2 | Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: | |
Al-Hosni |
Wedstrijdverslag | Karimi Nosrati |
| ||||
24 juli 2004 «onderlinge duels» 20:30 (UTC+8) |
Thailand |
1 – 4 | Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 45.000 Scheidsrechter: | |
Suksomkit |
Wedstrijdverslag | Nakamura Nakazawa Fukunishi |
| ||||
28 juli 2004 «onderlinge duels» 18:15 (UTC+8) |
Oman |
2 – 0 | Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 13.000 Scheidsrechter: | |
Viwatchaichok Al-Hosni |
Wedstrijdverslag |
| ||||
28 juli 2004 «onderlinge duels» 18:15 (UTC+8) |
Japan |
0 – 0 | Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 52.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
Knock-outfase
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
30 juli – Beijing | ||||||||||
|
3 | |||||||||
3 augustus – Beijing | ||||||||||
|
0 | |||||||||
|
1 (4) | |||||||||
31 juli – Jinan | ||||||||||
|
1 (3) | |||||||||
|
3 | |||||||||
7 augustus – Beijing | ||||||||||
|
4 | |||||||||
|
1 | |||||||||
30 juli – Chengdu | ||||||||||
|
3 | |||||||||
|
2 (3) | |||||||||
3 augustus – Jinan | ||||||||||
|
2 (4) | |||||||||
|
3 | derde plaats | ||||||||
31 juli – Jinan | ||||||||||
|
4 | 6 augustus – Beijing | ||||||||
|
1 (4) | |||||||||
|
4 | |||||||||
|
1 (3) | |||||||||
|
2 | |||||||||
Kwartfinale
| ||||
30 juli 2004 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+8) |
Oezbekistan |
2 – 2 (nv) |
Sichuan Longquanyi Stadium, Chengdu Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: | |
Geynrix Shishelov |
Wedstrijdverslag | A. Hubail | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Fyodorov Djeperov Geynrix Bikmoev Koshelev |
3 – 4 |
| ||||
30 juli 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
China |
3 – 0 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: | |
Hao Haidong Zheng Zhi |
Wedstrijdverslag |
| ||||
31 juli 2004 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+8) |
Japan |
1 – 1 (nv) |
Chongqing Olympic Sports Center, Chongqing Toeschouwers: 52.000 Scheidsrechter: | |
Suzuki |
Wedstrijdverslag | Shelbaieh | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Nakamura Alex Fukunishi Nakata Suzuki Nakazawa Miyamoto |
4 – 3 |
| ||||
31 juli 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
Zuid-Korea |
3 – 4 | Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: | |
Seol Ki-Hyeon Lee Dong-Gook Kim Nam-Il |
Wedstrijdverslag | Karimi Park Jin-Seop |
Halve finale
| ||||
3 augustus 2004 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+8) |
Bahrein |
3 – 4 (nv) |
Shandong Sports Center, Jinan Toeschouwers: 32.000 Scheidsrechter: | |
A. Hubail Naser |
Wedstrijdverslag | Nakata Tamada Nakazawa |
| ||||
3 augustus 2004 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+8) |
China |
1 – 1 (nv) |
Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 55.000 Scheidsrechter: | |
Shao Jiayi |
Wedstrijdverslag | Alavi | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Zheng Zhi Zhao Junzhe Li Xiaopeng Sun Xiang Shao Jiayi |
4 – 3 |
Troostfinale
| ||||
6 augustus 2004 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+8) |
Iran |
4 – 2 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: | |
Nekounam Karimi Daei |
Wedstrijdverslag | Yousef Farhan |
Finale
| ||||
7 augustus 2004 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+8) |
China |
1 – 3 | Workers Stadium, Beijing Toeschouwers: 62.000 Scheidsrechter: | |
Li Ming |
Wedstrijdverslag | Fukunishi Nakata Tamada |
Winnaar Azië Cup 2004 |
---|
JAPAN 3de titel |
Eindstand
Positie | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Doelpunten voor | Doelpunten tegen | Doelsaldo | Punten | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 6 | +7 | 14 | ||
2 | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 6 | +7 | 11 | ||
3 | 6 | 3 | 3 | 0 | 14 | 8 | +6 | 12 | ||
4 | 6 | 1 | 3 | 2 | 13 | 14 | −1 | 6 | ||
Uitgeschakeld in de Kwartfinale | ||||||||||
5 | 4 | 3 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 10 | ||
6 | 4 | 2 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 | 7 | ||
7 | 4 | 1 | 3 | 0 | 3 | 1 | +2 | 6 | ||
8 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 7 | −2 | 6 | ||
Uitgeschakeld in de Eerste ronde | ||||||||||
9 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 4 | ||
10 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | −4 | 3 | ||
11 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | −6 | 3 | ||
12 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | −2 | 1 | ||
13 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | −2 | 1 | ||
14 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | −2 | 1 | ||
15 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | −4 | 1 | ||
16 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | −8 | 0 |
Doelpuntenmakers
- 5 doelpunten
A'ala Hubail Ali Karimi
- 4 doelpunten
Lee Dong-Gook
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
- Eigen doelpunten
Externe links
Bronnen, noten en/of referenties
|
Aziatisch kampioenschap voetbal | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.