Knockout stage
Round 1
Team 1 |
Agg. |
Team 2 |
1st leg |
2nd leg |
Põlva Serviti |
50 : 54 |
SKA Minsk |
28 : 22 (13 : 11) |
22 : 32 (10 : 16) |
H/C "Tbilisi" |
65 : 55 |
"Kouroushi Proodevtikos" Paphos |
33 : 30 (19 : 15) |
32 : 25 (14 : 14) |
RK Borac Banja Luka |
56 : 41 |
Eurotech Bevo HC |
28 : 19 (17 : 07) |
28 : 22 (12 : 12) |
HCB OKD Karviná |
59 : 45 |
HB Dudelange |
32 : 21 (15 : 11) |
27 : 24 (13 : 12) |
Haslum HK |
49 : 52 |
HC Dukla Praha |
24 : 24 (12 : 15) |
25 : 28 (12 : 15) |
Gammadue Secchia |
55 : 33 |
A.C. Diomidis Argous |
31 : 15 (17 : 08) |
24 : 18 (10 : 09) |
HC Sutjeska Nikšić |
49 : 55 |
Handball Esch |
23 : 23 (10 : 13) |
26 : 32 (12 : 14) |
FIQAS Aalsmeer |
53 : 60 |
Fram Reykjavík |
23 : 30 (11 : 18) |
30 : 30 (16 : 16) |
Round 2
Team 1 |
Agg. |
Team 2 |
1st leg |
2nd leg |
Wisła Płock |
51 : 57 |
Haukar Hafnarfjörður |
30 : 28 (15 : 12) |
21 : 29 (06 : 17) |
A1 Bregenz |
66 : 60 |
A.H. Italgest Casarano |
35 : 30 (16 : 16) |
31 : 30 (17 : 18) |
Beşiktaş JK |
58 : 69 |
RK Crvena Zvezda Beograd |
34 : 30 (16 : 13) |
24 : 39 (13 : 21) |
Fram Reykjavík |
40 : 65 |
Tatran Prešov |
23 : 27 (11 : 12) |
17 : 38 (07 : 16) |
SHK DIU-Shumen |
33 : 82 |
IK Sävehof |
18 : 46 (08 : 19) |
15 : 36 (04 : 19) |
HC Dukla Praha |
43 : 55 |
ZTR Zaporozhye |
24 : 29 (10 : 16) |
19 : 26 (11 : 14) |
SKA Minsk |
42 : 40 |
SPE Strovolos |
21 : 19 (08 : 09) |
21 : 21 (13 : 11) |
Sport Lisboa e Benfica |
63 : 46 |
H/C "Tbilisi" |
34 : 21 (21 : 11) |
29 : 25 (16 : 14) |
HC Dinamo Minsk |
87 : 43 |
Maliye Milli Piyango SK |
53 : 19 (24 : 09) |
34 : 24 (17 : 15) |
Gammadue Secchia |
44 : 69 |
RK Nexe |
25 : 30 (12 : 12) |
19 : 39 (12 : 18) |
UCM Sport Reşiţa |
68 : 61 |
HCB OKD Karviná |
40 : 32 (21 : 12) |
28 : 29 (14 : 14) |
Alpla HC Hard |
47 : 40 |
HC "Bydivelnik Brovary" |
28 : 17 (12 : 06) |
19 : 23 (09 : 10) |
HC Budućnost Podgorica |
65 : 63 |
RK Borac Banja Luka |
36 : 30 (17 : 14) |
29 : 33 (18 : 16) |
RK Partizan Si&Si |
67 : 53 |
HC Kehra |
34 : 25 (14 : 13) |
33 : 28 (15 : 13) |
Maccabi Rishon Le Zion |
61 : 49 |
Handball Esch |
32 : 20 (15 : 06) |
29 : 29 (14 : 12) |
FC Porto Vitalis |
60 : 45 |
MRK Vardar Skopje |
32 : 20 (15 : 07) |
28 : 25 (14 : 16) |
Round 3
Team 1 |
Agg. |
Team 2 |
1st leg |
2nd leg |
BM Aragón |
54 : 48 |
A1 Bregenz |
39 : 22 (21 : 10) |
15 : 26 (10 : 11) |
FC Porto Vitalis |
47 : 55 |
Frisch Auf Göppingen |
24 : 24 (14 : 13) |
23 : 31 (12 : 16) |
Maccabi Rishon Le Zion |
47 : 86 |
SG Flensburg-Handewitt |
22 : 43 (09 : 17) |
25 : 43 (13 : 23) |
RK Partizan Si&Si |
47 : 51 |
GOG Svendborg TGI |
28 : 24 (12 : 10) |
19 : 27 (10 : 17) |
Alpla HC Hard |
50 : 52 |
Sarja Kaspija Astrachan |
28 : 24 (14 : 13) |
22 : 28 (10 : 13) |
Celje |
62 : 47 |
ZTR Zaporozhye |
37 : 21 (21 : 11) |
25 : 26 (13 : 15) |
HC Dinamo Minsk |
59 : 63 |
Dunkerque HBGL |
29 : 24 (15 : 12) |
30 : 39 (15 : 19) |
TBV Lemgo |
74 : 51 |
HC Budućnost Podgorica |
46 : 23 (25 : 11) |
28 : 28 (13 : 15) |
RK Crvena Zvezda Beograd |
56 : 63 |
Naturhouse La Rioja |
30 : 30 (16 : 16) |
26 : 33 (13 : 18) |
Tatran Prešov |
49 : 42 |
Dunaferr SE |
27 : 19 (14 : 10) |
22 : 23 (10 : 14) |
RK Nexe |
60 : 64 |
Kadetten Schaffhausen |
30 : 30 (08 : 13) |
30 : 34 (15 : 12) |
SKIF Krasnodar |
58 : 64 |
Sport Lisboa e Benfica |
28 : 29 (16 : 13) |
30 : 35 (13 : 16) |
IK Sävehof |
54 : 61 |
AaB Håndbold |
26 : 28 (13 : 14) |
28 : 33 (10 : 17) |
Istres Ouest Provence Handball |
59 : 52 |
SKA Minsk |
32 : 25 (14 : 14) |
27 : 27 (12 : 12) |
RK Trimo Trebnje |
62 : 60 |
UCM Sport Reşiţa |
32 : 28 (16 : 14) |
30 : 32 (15 : 14) |
Haukar Hafnarfjörður |
48 : 47 |
PLER KC Budapest |
26 : 26 (10 : 14) |
22 : 21 (12 : 12) |