< Maatschappijleer

Heb jij ook een Boeddhabeeldje?

Handleiding

Deze les over beeldvorming, referentiekader en voorkeur.

Overzicht van de les

vanaf 15 jaar (bovenbouw VO en voortgezet onderwijs) | klassikaal, individueel en in groepen van vier | 50 minuten

minonderdeelleerlingenleerkrachtwerkvormmaterialen
0entreebinnenkomstontvangen, begroetenbusopstellingdigibord: aandachtsrichter
2warming-upmaken vragenlijst op mobielinstructie, begeleiden en nabesprekenklassikaaldigibord: warming-up
5inleidingluisteren, meedenken, stelling innemen en beargumenterenvertellen, klassengesprekklassengesprekdigibord: inleiding
8voorbeeldmeekijken, volgen, vragen stellenvertellen, terug vragen, brug makenklassikaaldigibord: voorbeeld
12opdrachtvolgen, vragen stelleninstructie, terug vragen, opstarten, grafieken uitdelenklassikaaldigibord: opdracht
15 opdracht doen/makenrondlopen, motiveren, bevragenachter pc 
30 opdracht nabesprekenrondlopen, motiveren, bevragenin groepjes 
45evaluatieluisteren, meedenken, stelling innemen en beargumenterenvier hoofdvragen en slotvraag besprekenklassikaaldigibord: evaluatie
50eindeverlaten lokaaldank voor de aandacht  

Lesdoelen en voorbereiding

Aan het einde van de les kunnen de leerlingen:

  • beschrijven welke factoren van invloed zijn op ...
  • redenen aangeven waardoor Nederlanders ...
  • beargumenteren wat de mate van betrouwbaarheid is van het bronmateriaal;
  • beargumenteren of het gebruikte cijfermateriaal iets zegt over ...

Tijdens de les werken de leerlingen aan:

  • cognitieve vaardigheden: analyseren, structureren en schematiseren
  • ICT-vaardigheden: opzoeken, interpreteren, verwerken
  • gespreksvaardigheden: overleggen, benoemen, beschrijven en beargumenteren
Centrale begrippenSpecifieke vaardigheden
(massa)media, bron, betrouwbaarheid, onderzoek, belangen, mening, argument, referentiekader, (lees)cultuur cijfermateriaal interpreteren, argumenten geven voor- en tegen, keuzes maken, van perspectief wisselen

Benodigdheden voor de les:

  • ICT-lokaal/mediatheek met voldoende computers zodat de leerlingen individueel kunnen werken
  • digibord of beamer en evt. whiteboard
  • Bijlage 1 in kleur geprint (voor elke vier leerlingen een volledige afdruk)
  • Socrative Teacher account (Ga naar Socrative)
  • De bijbehorende Socrative Quiz
  • lokaal waar leerlingen in groepjes kunnen werken
  • voorkennis over de publicatie Lees:Tijd
  • voorkennis over het verhaal van De biliotheek van babel

Lesverloop

Entree
De leerlingen kunnen bij binnenkomst de telefoon bij zich houden voor de warming up. De aandachtsrichter staat op het digibord/scherm.

Warming-up
De leerkracht

Inleiding
De leerkracht

Voorbeeld


Opdracht
De leerlingen

Evaluatie
De evaluatie

Verantwoording

Wat wordt hier geleerd? Lesinhoud

De lesinhoud

Werkvorm

Bij de werkvorm werken de leerlingen


Hieronder begint de lesinhoud.

 

Lesdoelen (voor digibord)

titel

ondertitel

 

Aan het einde van de les kunnen de leerlingen:

beschrijven

redenen aangeven

beargumenteren

beargumenteren

 

Lesinhoud

slide 1

tekst

tekst

 

 

slide 2

  • link
  • link

titel

 

Ga naar Socrative Student () ROOM

tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst



slide 3

  • link
  • link
tekst

titel

 

tekst

tekst

tekst

 

tekst

 


slide 4

tekst



slide 5

  • link

[[File:Question mark.svg|thumb|upright=1.5|tekst]

titel

 

tekst

tekst

tekst

 

tekst

tekst



Slide 6

tekst

SLIDE

 

tekst

tekst

tekst

tekst


Bijlagen en bronnen

This article is issued from Wikibooks. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.