Interstate 10
Interstate 10 (afgekort I-10) is de meest zuidelijke oost-west Interstate highway in de Verenigde Staten en heeft een lengte van bijna 4000 km. De autosnelweg loopt van de Grote Oceaan vanaf State Route 1 (Pacific Coast Highway) in Santa Monica, Californië naar Interstate 95 in Jacksonville, Florida.
Interstate Highway 10 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Land | Verenigde Staten | ||||||||||||||||
Staten | Californië, Arizona, New Mexico, Texas, Louisiana, Mississippi, Alabama, Florida | ||||||||||||||||
Lengte | 3.959 km | ||||||||||||||||
Beginpunt | CA 1 bij Santa Monica, CA | ||||||||||||||||
Eindpunt | I-95 bij Jacksonville, FL | ||||||||||||||||
Aangelegd | 1957 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Traject | |||||||||||||||||
|
De band Ten East is vernoemd naar deze snelweg.
Lengte
Staat | km | mijl | |
Californië | 390 | 242 | |
Arizona | 631 | 392 | |
New Mexico | 264 | 164 | |
Texas | 1418 | 881 | |
Louisiana | 441 | 274 | |
Mississippi | 124 | 77 | |
Alabama | 106 | 66 | |
Florida | 583 | 362 | |
Totaal | 3959 | 2460 |
Belangrijke steden aan de I-10
Santa Monica - Los Angeles - San Bernardino - Riverside - Phoenix - Tucson - Lordsburg - Las Cruces - El Paso - San Antonio - Houston - Lafayette - Baton Rouge - New Orleans - Mobile - Tallahassee - Jacksonville
Externe link
Zie de categorie Interstate 10 van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp. |
Interstate highways in de Verenigde Staten | ||
---|---|---|
2 ·
4 ·
5 ·
8 ·
10 ·
12 ·
15 ·
16 ·
17 ·
19 ·
20 ·
22 ·
24 ·
25 ·
26 ·
27 ·
29 ·
30 ·
35 ·
37 ·
39 ·
40 ·
43 ·
44 ·
45 ·
49 ·
55 ·
57 ·
59 ·
64 ·
65 ·
66 ·
68 ·
69 ·
70 ·
71 ·
72 ·
73 ·
74 ·
75 ·
76 (west) ·
76 (oost) ·
77 ·
78 ·
79 ·
80 ·
81 ·
82 ·
83 ·
84 (west) ·
84 (oost) ·
85 ·
86 (west) ·
86 (oost) ·
87 ·
88 (west) ·
88 (oost) ·
89 ·
90 ·
91 ·
93 ·
94 ·
95 ·
96 ·
97 ·
99 ·
165 ·
238 ·
265 ·
277 ·
287 ·
355 ·
390 ·
465 ·
485 ·
565 ·
684 ·
787 ·
790 ·
865
|