Derde klasse amateurs 2019-20 (voetbal België)
Het seizoen 2019-20 van de Belgische derde klasse amateurs gaat van start in september 2019 en werd afgesloten in maart 2020. De competitie telt twee reeksen van 16 ploegen, aangesloten bij de VV en twee reeksen van 16 ploegen, aangesloten bij de ACFF.
Gedegradeerde teams
Deze teams degradeerden voor aanvang van het seizoen uit de tweede klasse amateurs.[1].
- Eppegem (14e VV A)
- Tempo Overijse (15e VV A)
- Olsa Brakel (16e VV A)
- KSC City Pirates (14e VV B)
- KFC Turnhout (15e VV B)
- FC Heur-Tongeren (16e VV B)
- Wallonia Walhain CG (14e ACFF)
- RU Wallonne Ciney (16e ACFF)
Gepromoveerde teams VV
Deze teams waren gepromoveerd uit de provinciale reeksen voor de start van het seizoen.
- Witgoor Sport Dessel (kampioen Antwerpen)
- VK Linden (kampioen Vlaams-Brabant)
- KVK Beringen (kampioen Limburg)
- KVK Ninove (kampioen Oost-Vlaanderen)
- KSK Oostnieuwkerke (kampioen West-Vlaanderen)
- SK Lochristi (interprovinciale eindronde)
Gepromoveerde teams ACFF
Deze teams waren gepromoveerd uit de provinciale reeksen voor de start van het seizoen.
- Union Saint-Ghislain Tertre-Hautrage (kampioen Henegouwen)
- RFC Raeren-Eynatten (kampioen Luik)
- RSC Habay La Neuve (kampioen Luxemburg)
- RFC Spy (kampioen Namen)
- RAS Jodoigne (kampioen Waals-Brabant)
- Gosselies Sports (interprovinciale eindronde)
- Kosova Schaerbeek (interprovinciale eindronde)
- Royale Jeunesse Rochefortoise FC (interprovinciale eindronde)
- Pont-à-Celles-Buzet (interprovinciale eindronde)
Klassementen
Derde klasse amateurs VV A
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KVV Zelzate | 24 | 18 | 4 | 2 | 58 | 57 | 21 | +36 | promotie naar tweede klasse amateurs |
2 | KVK Ninove | 24 | 14 | 5 | 5 | 47 | 52 | 20 | +32 | |
3 | Olsa Brakel | 24 | 14 | 4 | 6 | 46 | 47 | 22 | +25 | |
4 | RFC Wetteren | 24 | 13 | 3 | 8 | 42 | 54 | 30 | +24 | |
5 | FC Lebbeke | 24 | 12 | 6 | 6 | 42 | 30 | 20 | +10 | |
6 | Avanti Stekene | 24 | 10 | 8 | 6 | 38 | 33 | 20 | +13 | |
7 | SK Lochristi | 24 | 10 | 6 | 8 | 36 | 40 | 33 | +7 | |
8 | Jong Lede | 24 | 10 | 5 | 9 | 35 | 41 | 40 | +1 | |
9 | KFC Eppegem | 24 | 9 | 6 | 9 | 33 | 38 | 28 | +10 | |
10 | Wolvertem Merchtem | 24 | 8 | 4 | 12 | 28 | 25 | 28 | −3 | |
11 | KVC Wingene[kleine-letter 1] | 24 | 8 | 4 | 12 | 28 | 24 | 32 | −8 | degradatie naar eerste provinciale |
12 | Torhout 1992 KM | 24 | 8 | 4 | 12 | 28 | 34 | 43 | −9 | |
13 | Tempo Overijse | 24 | 7 | 5 | 12 | 26 | 32 | 42 | −10 | |
14 | Svelta Melsele | 24 | 7 | 3 | 14 | 24 | 25 | 47 | −22 | |
15 | KSK Oostnieuwkerke | 24 | 6 | 3 | 15 | 21 | 17 | 46 | −29 | degradatie naar eerste provinciale |
16 | KSV Bornem | 24 | 2 | 2 | 20 | 8 | 17 | 94 | −77 |
Noten:
- KVC Wingene vroeg geen licente voor Derde klasse amateurs aan, waardoor men in 2020/21 in eerste provinciale West-Vlaanderen zou uitkomen
Derde klasse amateurs VV B
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lyra-Lierse | 24 | 14 | 7 | 3 | 49 | 46 | 23 | +23 | promotie naar tweede klasse amateurs |
2 | City Pirates | 24 | 15 | 3 | 6 | 48 | 40 | 29 | +11 | |
3 | Heur-Tongeren | 24 | 14 | 6 | 4 | 48 | 48 | 26 | +22 | |
4 | KVC Houtvenne | 24 | 12 | 9 | 3 | 45 | 44 | 28 | +16 | |
5 | KFC Sint-Lenaarts | 24 | 10 | 8 | 6 | 38 | 57 | 34 | +23 | |
6 | KAC Betekom | 24 | 9 | 10 | 5 | 37 | 43 | 37 | +6 | |
7 | Eendracht Termien | 24 | 10 | 5 | 9 | 35 | 41 | 41 | 0 | |
8 | KVK Wellen | 24 | 9 | 6 | 9 | 33 | 36 | 41 | −5 | |
9 | Esperanza Pelt | 24 | 10 | 2 | 12 | 32 | 39 | 42 | −3 | |
10 | Zwarte Leeuw | 24 | 9 | 4 | 11 | 31 | 46 | 38 | +8 | |
11 | KVK Beringen | 24 | 8 | 5 | 11 | 29 | 30 | 38 | −8 | |
12 | Witgoor Dessel | 24 | 7 | 7 | 10 | 28 | 31 | 38 | −7 | |
13 | KFC Turnhout | 24 | 5 | 13 | 6 | 28 | 38 | 40 | −2 | |
14 | Bilzerse Waltwilder VV | 24 | 5 | 5 | 14 | 20 | 37 | 51 | −14 | degradatie naar eerste provinciale |
15 | Helson Helchteren | 24 | 4 | 6 | 14 | 18 | 26 | 51 | −25 | |
16 | VK Linden | 24 | 3 | 0 | 21 | 9 | 17 | 64 | −47 |
Derde klasse amateurs ACFF A
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Ganshoren | 24 | 16 | 5 | 3 | 53 | 56 | 27 | +29 | promotie naar tweede klasse amateurs |
2 | RSD Jette | 24 | 15 | 3 | 6 | 48 | 45 | 27 | +18 | |
3 | Quévy-Mons | 24 | 13 | 4 | 7 | 43 | 53 | 27 | +26 | |
4 | RFC Rapid Symphorinois | 24 | 12 | 4 | 8 | 40 | 35 | 27 | +8 | |
5 | Wallonia Walhain | 24 | 11 | 7 | 6 | 40 | 42 | 37 | +5 | |
6 | CS Braine | 24 | 11 | 5 | 8 | 38 | 40 | 38 | +2 | |
7 | RFC Tournai | 24 | 12 | 1 | 11 | 37 | 35 | 25 | +10 | |
8 | Saint-Ghislain Tertre-Hautrage | 24 | 11 | 3 | 10 | 36 | 47 | 40 | +7 | |
9 | Stade Brainois | 24 | 10 | 4 | 10 | 34 | 35 | 36 | −1 | |
10 | Gosselies Sports | 24 | 10 | 1 | 13 | 31 | 35 | 44 | −9 | |
11 | Entité Manageoise | 24 | 9 | 4 | 11 | 31 | 33 | 41 | −8 | |
12 | Pays Vert Ostiches-Ath | 24 | 8 | 5 | 11 | 29 | 38 | 45 | −7 | |
13 | Pont-à-Celles-Buzet | 24 | 8 | 4 | 12 | 28 | 28 | 42 | −14 | |
14 | Kosova Schaerbeek | 24 | 6 | 6 | 12 | 24 | 36 | 55 | −19 | degradatie naar eerste provinciale |
15 | Léopold Uccle | 24 | 4 | 6 | 14 | 18 | 28 | 44 | −16 | |
16 | Wavre Sports | 24 | 3 | 4 | 17 | 13 | 17 | 48 | −31 |
Derde klasse amateurs ACFF B
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RFC Warnant | 24 | 16 | 4 | 4 | 52 | 50 | 27 | +23 | promotie naar tweede klasse amateurs |
2 | Jeunesse Aischoise | 24 | 14 | 5 | 5 | 47 | 52 | 23 | +29 | |
3 | RFC Raeren-Eynatten | 24 | 13 | 5 | 6 | 44 | 58 | 36 | +22 | |
4 | FC United Richelle | 24 | 13 | 3 | 8 | 42 | 45 | 34 | +11 | |
5 | RAFC Oppagne-Wéris | 24 | 13 | 3 | 8 | 42 | 45 | 34 | +11 | |
6 | Aywaille FC | 24 | 10 | 6 | 8 | 36 | 47 | 49 | −2 | |
7 | Royale Jeunesse Rochefortoise FC | 24 | 10 | 4 | 10 | 34 | 49 | 52 | −3 | |
8 | RRC Mormont | 24 | 9 | 7 | 8 | 34 | 36 | 40 | −4 | |
9 | RAS Jodoigne | 24 | 9 | 6 | 9 | 33 | 44 | 50 | −6 | |
10 | Habay La Neuve | 23 | 8 | 7 | 8 | 32.35[kleine-letter 1] | 47 | 45 | +2 | |
11 | FCB Sprimont | 24 | 9 | 5 | 10 | 32 | 37 | 33 | +4 | |
12 | FC Herstal[kleine-letter 2] | 24 | 8 | 7 | 9 | 31 | 42 | 52 | −10 | degradatie naar eerste provinciale |
13 | RFC Huy | 24 | 8 | 3 | 13 | 27 | 27 | 35 | −8 | |
14 | RFC Spy | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | 41 | 58 | −17 | |
15 | ROC Meix-devant-Virton | 23 | 4 | 5 | 14 | 17.74[kleine-letter 1] | 34 | 55 | −21 | degradatie naar eerste provinciale |
16 | Walonne Ciney | 24 | 3 | 2 | 19 | 11 | 25 | 62 | −37 |
Noten:
- Habay La Neuve en Meix-devant-Virton speelde een wedstrijd minder, ze kregen het gemiddeld aantal punten dat ze in de overige wedstrijden hadden gespeeld bij hun puntentotaal ( = totaal aantal punten gedeeld door aantal gespeelde wedstrijden)
- Herstal vroeg geen licente voor Derde klasse amateurs aan, waardoor men in 2020/21 in eerste provinciale Luik zou uitkomen
Topscorers
Nr. | Speler | Club | G | W | GPW |
---|---|---|---|---|---|
1. | KVK Ninove | 21 | 23 | 0,91 | |
2. | Rapid Symphorinois | 19 | 22 | 0,86 | |
2. | FC Esperanza Pelt | 19 | 24 | 0,79 | |
4. | RFC Wetteren | 17 | 23 | 0,74 | |
5. | Lyra-Lierse Berlaar | 17 | 24 | 0,71 |
GPW: gemiddeld aantal doelpunten per wedstrijd, afgerond op 2 cijfers na de komma
Geen tegendoelpunten
Nr. | Speler | Club | GTD | W | PER |
---|---|---|---|---|---|
1. | KVK Ninove | 11 | 24 | 46% | |
2. | Avanti Stekene | 9 | 20 | 45% | |
3. | Lyra-Lierse Berlaar | 9 | 23 | 39% | |
4. | KFC Eppegem | 9 | 24 | 38% | |
4. | FC United Richelle | 9 | 24 | 38% | |
4. | KVV Zelzate | 9 | 24 | 38% |
Appendix
Bronnen, noten en/of referenties
|
Belgisch voetbal | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nationaal voetbal · Regionaal voetbal · Provinciaal voetbal · KBVB · Nationaal voetbalelftal · Nationaal dameselftal Eerste klasse A · Eerste klasse B · Eerste klasse amateurs . Beker van België · Belgische Supercup Tweede klasse amateurs . Derde klasse amateurs
|