Group stage
Group A
Pos |
Team |
Pld |
W |
D |
L |
PF |
PA |
PD |
Pts |
Qualification |
|
VOL |
COU |
CRO |
MEA |
1 |
Calzedonia Voltregà |
3 |
3 |
0 |
0 |
19 |
1 |
+18 |
9 |
Advance to semifinals |
|
— |
6–0 |
— |
2–0 |
2 |
Coutras |
3 |
1 |
1 |
1 |
8 |
10 |
−2 |
4 |
|
|
— |
— |
6–2 |
2–2 |
3 |
Cronenberg |
3 |
1 |
0 |
2 |
6 |
19 |
−13 |
3 |
|
1–11 |
— |
— |
— |
4 |
Mealhada |
3 |
0 |
1 |
2 |
4 |
7 |
−3 |
1 |
|
— |
— |
2–3 |
— |
Group B
Pos |
Team |
Pld |
W |
D |
L |
PF |
PA |
PD |
Pts |
Qualification |
|
GIJ |
NOI |
BRE |
1 |
Biesca Gijón |
2 |
2 |
0 |
0 |
11 |
3 |
+8 |
6 |
Advance to semifinals |
|
— |
3–2 |
— |
2 |
Noisy le Grand |
2 |
1 |
0 |
1 |
16 |
5 |
+11 |
3 |
|
|
— |
— |
14–2 |
3 |
Amatori Breganze |
2 |
0 |
0 |
2 |
3 |
22 |
−19 |
0 |
|
1–8 |
— |
— |
Group C
Pos |
Team |
Pld |
W |
D |
L |
PF |
PA |
PD |
Pts |
Qualification |
|
HER |
ALF |
EBO |
1 |
Germania Herringen |
2 |
2 |
0 |
0 |
8 |
1 |
+7 |
6 |
Advance to semifinals |
|
— |
4–1 |
— |
2 |
Alfena |
2 |
1 |
0 |
1 |
4 |
5 |
−1 |
3 |
|
|
— |
— |
3–1 |
3 |
Eboli |
2 |
0 |
0 |
2 |
1 |
7 |
−6 |
0 |
|
0–4 |
— |
— |
Group D
Pos |
Team |
Pld |
W |
D |
L |
PF |
PA |
PD |
Pts |
Qualification |
|
ARE |
GLE |
DUS |
BUR |
1 |
Arenys de Munt |
3 |
3 |
0 |
0 |
20 |
4 |
+16 |
9 |
Advance to semifinals |
|
— |
8–1 |
— |
— |
2 |
Gleizé-Beaujolais |
3 |
2 |
0 |
1 |
8 |
12 |
−4 |
6 |
|
|
— |
— |
5–3 |
2–1 |
3 |
Düsseldorf-Nord |
3 |
1 |
0 |
2 |
11 |
15 |
−4 |
3 |
|
3–7 |
— |
— |
5–3 |
4 |
Bury St Edmunds |
3 |
0 |
0 |
3 |
4 |
12 |
−8 |
0 |
|
0–5 |
— |
— |
— |
Placement Rounds
Round 1
|
Team #1 |
Score |
Team #2 |
5th–8th | Coutras | 8–1 | Gleizé-Beaujolais |
Noisy le Grand | 5–1 | Alfena |
9th–12th | Cronenberg | 8–4 | Düsseldorf-Nord |
Amatori Breganze | 4–1 | Eboli |
Round 2
|
Team #1 |
Score |
Team #2 |
5th–6th | Noisy le Grand | 5–3 | Coutras |
7th–8th | Gleizé-Beaujolais | 5–3 | Alfena |
9th–10th | Cronenberg | 10–4 | Amatori Breganze |
11th–12th | Düsseldorf_Nord | 5–3 | Eboli |
13th–14th | Mealhada | 6–2 | Bury St Edmonds |